Електронний лист не відображається правильно? Подивитись у браузері

Вітаємо, колего! Бажаємо вдалого робочого тижня!
 
12 вересня - 18 вересня 2017 р.
Цитата тижня
«Не буває різниці у віці, буває різниця в розумі. Омар Хайям»

 
ПАМ’ЯТКА ТИЖНЯ
 
Не забудьте, що:
 13 вересня, середа

 
День комп’ютерника і програміста

14 вересня, четвер   


День мобілізаційного працівника

15 вересня, п'ятниця


Міжнародний день демократії

День народження Google

16 вересня, субота


День винахідника і раціоналізатора України
 
День фармацевтичного працівника України
 
Міжнародний день охорони озонового шару
 
17 вересня, неділя   


День працівників лісу

День працівників цивільного захисту України (День рятівника)
Анонс тижня
   Робота вахтовим методом до цього часу регулюється переважно нормативно-правовими актами колишнього СРСР. Які ж особливості правового регулювання роботи вахтовим методом і чим вона відрізняється від роботи в інший спосіб? Ці питання розглянуто в статті «Особливості роботи вахтовим методом», яку надруковано в журналі
«Кадровик України» № 09/2017,


 
   Підсумований облік робочого часу складний сам по собі через відсутність практичних рекомендацій з його застосування на практиці. Відтак виникають труднощі з обчисленням середньої зарплати працівникам, які працюють в такому режимі. Наприклад, дехто вважає, що якщо працівник працює 24 год – коли зміна припадає на два суміжні дні – то працівник відпрацьовує 3 робочі дні, бо, мовляв, нормальна тривалість зміни 8 год. У статті
«Середньомісячна зарплата за підсумованого обліку робочого часу», яку надруковано в журналі
«Заработная плата»,  09/2017,
розглянуто саме одну з таких ситуацій: нормативні акти вимагають визначати середню зарплату з розрахунку графіка роботи підприємства (такий графік, як правило, понеділок - пятниця), а працівники працюють, наприклад, «доба через дві».


 
    Щоденні зміни в законодавстві потребують завжди бути в тонусі та постійно підвищувати свій професійний рівень.
   Запрошуємо вас відвідати семінари видавництва "Професійні видання" у вересні.
    Місце проведення: м. Київ.
    Детальніше на сайті:

ВИСОКОЕФЕКТИВНІ ДИСТАНЦІЙНІ КУРСИ ДЛЯ КАДРОВИКІВ ТА HR ЗІ СВІДОЦТВОМ ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ЗРАЗКА
 
«КАДРОВИК-PROФЕСІОНАЛ»
— високоефективна дистанційна програма у сфері трудового права та кадрового діловодства зі свідоцтвом про підвищення кваліфікації державного зразка.
Вартість — 5200 грн.

«КАДРИ ТА УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ» — сучасні дистанційні курси у сфері управління персоналом та трудових відносин зі свідоцтвом про підвищення кваліфікації державного зразка.
Вартість — 5980 грн.

«КАДРОВИК-ПОЧАТКІВЕЦЬ» — сучасні дистанційні курси у сфері трудового права та кадрового діловодства (свідоцтво про проходження курсу від навчального центру «PROФЕСІОНАЛ»).
Вартість — 3700 грн.


   28 вересня 2017 року о 14.30 журналом «Заработная плата» буде проведено БЕЗОПЛАТНИЙ вебінар.

Розрахунковий період за Порядком №100

   Спікер: Глиняна Ольга Іванівна, науковий редактор, консультант прямої лінії журналу «Заработная плата»

1. Вступ.
2. Дванадцятимісячний розрахунковий період
3. Двомісячний розрахунковий період
4. Неповний розрахунковий період   
5. Обчислення середньої зарплати        
Реєстрація відкрита:
 
Задайте запитання по темі на електронну адресу
konsult@profpressa.com
НОВИНИ ТИЖНЯ
 

   Зміни в Інструкції про відрядження
 
   Міністерство фінансів України наказом від 28.07.2017 р. № 669 внесло зміни до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон.
   Насамперед, зміни обумовлені особливостями направлення у відрядження державних службовців, для яких новий Закон України «Про державну службу» визначає дещо відмінні правила від решти бюджетників.
   Зокрема, уточнюється, що службовим відрядженням для державних службовців є поїздка за розпорядженням керівника державної служби, а заробітна плата за весь період відрядження їм виплачується відповідно до Закону України «Про державну службу». Заслуговує також уваги той момент, що у разі якщо працівник застосував платіжну картку для проведення розрахунків у безготівковій формі, йому відшкодовується збір за переказ грошових коштів електронними засобами (згідно з правилами платіжної системи) за наявності документального підтвердження його сплати (виписка з карткового рахунку або інший документ на паперовому носії, що підтверджує  суму сплаченого збору), у т. ч. на оплату вартості послуг із здійснення інтернет-замовлення та придбання електронних проїзних документів на транспортні засоби.
   Решта зміни, серед іншого, стосуються:
   — особливостей поводження з електронними квитками та посадковими талонами, коли їх втрачено, зіпсовано тощо;
   — особливостей перетину кордону, зокрема з країнами, для відвідування яких (не)потрібна віза.


   ДФСУ про електронний кабінет
 
   ДФСУ нагадує, що 01.09.2017 р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету» від 14.07.2017 № 637 (далі — Наказ № 637).
   Порядок функціонування Електронного кабінету, затверджений Наказом № 637, розроблено відповідно до пп. 14.1.562 ПКУ з метою реалізації платниками податків та державними, у тому числі контролюючими, органами своїх прав та обов'язків, визначених Кодексом, іншими законодавчими та нормативно-правовими актами (далі — Порядок).
   Зокрема, Порядком визначено загальні засади функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет», процедури ідентифікації користувачів, взаємодії з платниками податків та державними органами через Електронний кабінет.
   Користувачами Електронного кабінету є:
  • відкритої частини (загальнодоступної):
  • фізичні та юридичні особи, які мають вільний доступ до мережі Інтернет;
  • приватної частини (особистого кабінету):
  • платники, які зареєструвалися в Електронному кабінеті після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та ЕЦП;
  • уповноважені посадові особи державних органів, визначених відповідно до спільних наказів, укладених договорів (угод, протоколів) про інформаційну взаємодію між ДФС та державними органами (далі - уповноважені особи), які зареєструвалися в Електронному кабінеті, після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням ЕЦП з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та ЕЦП з метою виконання прав та обов'язків, покладених на такі органи згідно із законодавством.
   Державна фіскальна служба України до 01.01.2018 р. має забезпечити створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» на базі існуючого електронного сервісу «Електронний кабінет платника», що функціонує у дослідній експлуатації.
 
   Акт на послуги з оренди
 
   В листі від 22.08.2017 р. № 35210-07/23-3364/2658 Мінфін роз’яснює питання щодо необхідності складання акту про надання послуг оренди. Зазначається, що для здійснення орендних платежів, як правило, складається акт наданих послуг, який є підставою для розрахунків, якщо договором оренди не передбачено складання іншого первинного документу, наприклад, рахунку-фактури (інвойсу).
   Нагадаємо, що надання майна в оренду передбачає складання акту про передачу такого майна від орендодавця орендарю. Відтак, до складання акту про повернення такого майна від орендаря орендодавцю по закінченні договору оренди, складання акту про надання послуг оренди є недоцільним. Проте з точки зору податкового законодавства оренда — це послуга, тому такий акт складається і є бажаним.

 
   Оподаткування ЄСВ подарунка
 
   В індивідуальній податковій консультації (ІПК) від 28.08.2017 р.
№ 1737/6/99-99-13-02-03-15/ІПК ДФСУ роз’яснює, що оскільки дохід у вигляді подарунка не визначено Переліком № 1170 як виплата, що звільняється від нарахування ЄСВ, то відповідно до Закону про ЄСВ сума такого подарунку є базою нарахування ЄСВ.
   Тобто застосовано підхід «від протилежного» — якщо не звільнено, то оподатковується.
   Нагадаємо, що відповідно до п. 3.23 Інструкції зі статистики зарплати не входить до фонду оплати праці (який є базою для нарахування ЄСВ) вартість подарунків до свят і квитків на видовищні заходи для дітей працівників. «Інші виплати, що мають індивідуальний характер» згідно з пп. 2.3.4 Інструкції зі статистики зарплати належать до фонду оплати праці та є базою нарахування ЄСВ.

 

   Індекс інфляції серпня
 
  
За даними Державної служби статистики України індекс споживчих цін (ІСЦ) у серпні 2017 р. становив 99,9 %.
ЗАПИТАННЯ ТИЖНЯ

   Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. До відділу кадрів надійшла інформація, що дитина померла. Які дії кадрової служби?
 

   Оскільки підстави для перебування у відпустці для догляду за дитиною вже не має, згідно зі свідоцтвом про смерть дитини видається наказ про припинення відпустки для догляду за дитиною такого змісту: «Припинити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ПІБ, посада) у зв’язку із смертю дитини (дата)». До роботи жінка має стати з наступного дня після смерті дитини.
   Також необхідно враховувати право жінки на відпустку за п. 9 ст.25 Закону про відпустки, яка передбачає право на відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до семи календарних днів у разі смерті дитини без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад. Наказ про надання відпустки без збереження заробітної плати видається на підставі заяви працівниці.
 
   Чи можна працівнику – суміснику надавати додаткову щорічну відпустку за ненормований робочий день?
 

   Підприємство самостійно визначає в колективному договорі чи іншому внутрішньому документів перелік професій і посад, стосовно яких може застосовуватися ненормований робочий день, та, відповідно, встановлює тривалість щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день.
   Згідно з п.3 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці та соціальної політики України від 10.10.1997 р. № 7 (далі — Рекомендації № 7), так відпустка надається працівникам як компенсація за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад встановлену тривалість робочого часу.
   На підставі зазначених критеріїв підприємство і встановлює конкретну тривалість додаткової щорічної відпустки за ненормований робочий день за професіями (посадами), при цьому максимальна тривалість такої відпустки — 7 календарних днів.
   Разом з тим, п.2 Рекомендацій № 7 встановлені особливості застосування ненормованого робочого дня для працівників, що працюють в режимі неповного робочого часу. Так, згідно з цим пунктом ненормований робочий день:
  • не застосовується для працівників, зайнятих на роботах з неповним робочим днем;
  • може застосовуватись для працівників, які працюють на умовах неповного робочого тижня.
   В запитанні йдеться про працівника-сумісника, який крім своєї основної роботи на умовах трудового договору, у вільний від такої роботи час працює за іншим договором на тому самому або іншому підприємстві. Такий працівник не може в один і той самий час виконувати роботу за основним місцем роботи і за місцем роботи за сумісництвом, причому виконання службових завдань понад встановлену тривалість робочого часу за основним місцем роботи не повинно співпадати з часом роботи за сумісництвом.
   Тому якщо в зв’язку зі специфікою роботи працівник може періодично виконувати основну роботу поза межами робочого часу, а потім виконувати роботу за сумісництвом, то йому може бути встановлено ненормований робочий день за основним місцем роботи і, відповідно, надаватись додаткова щорічна відпустка.  
ПОРАДА ТИЖНЯ
   Замість оформлення простою обирайте застосування його альтернативи
 

   Інколи роботодавець, проаналізувавши тривалість простоїв, проводить скорочення чисельності або штату працівників з метою економії. Та для збереження висококваліфікованих кадрів на підприємстві можна запропонувати переведення працівників на роботу на умовах неповного робочого часу. Кожен працівник, щодо якого установлюється режим неповного робочого часу, має надати свою згоду на роботу в таких умовах.
   Роботодавець може скористатися правом на встановлення неповного робочого часу без згоди працівника. В такому випадку необхідно додержуватися процедури, передбаченої частиною третьою ст.32 КЗпП (зміна в організації виробництва та праці).
   Про такі зміни в організації виробництва та праці працівник повідомляється не пізніше ніж за два місяці (письмово).
   Слід нагадати, що праця у таких випадках оплачується пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою жодних обмежень обсягу трудових прав працівників.
   Крім того роботодавець може застосовувати інші заходи, наприклад, надання відпустки без збереження заробітної плати. Так, ст.26 Закону про відпустки передбачено, що за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік. Отже, в такому випадку ініціатором надання відпустки може бути не тільки працівник, але і роботодавець. Конкретний строк зазначеної відпустки вказується в заяві працівника та в наказі (розпорядженні).
 
   Доплату за роботу в нічні години потрібно індексувати
 

   Згідно з абзацом четвертим п.2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078, індексації підлягає дохід працівника, отриманий ним у вигляді оплати праці за виконану роботу згідно з тарифною ставкою (посадовим окладом) або відрядними розцінками, з урахуванням доплат, надбавок, премій, гарантійних та компенсаційних виплат, передбачених законодавством.  
   В свою чергу, доплата за роботу в нічний час належить до державних норм з оплати праці, які є обов’язковими для застосування підприємствами усіх форм власності та фізичними особами, які використовують найману працю. Це означає, що сума доплати за роботу в нічний час також має індексуватися.
   Розмір доплати за роботу в нічний час підприємства визначають самостійно, але відповідно до ст.108 КЗпП він повинен бути не нижчим 20 відсотків тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи в нічний час.
«РЕЦЕПТ» ТИЖНЯ
 
Зразок наказу про припинення суміщення посад працівником
 
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МРІЯ»
 
НАКАЗ
 

05.09.2017                               м. Київ                                               № 25-П
 

Про припинення
суміщення посад Антонюком В. П.


 
   1. АНТОНЮКУ Василю Петровичу, інспектору з кадрів, припинити виконання обов’язків інспектора з обліку та бронювання військовозобов’язаних в порядку суміщення посад з 7 вересня 2017 р.
   2. Скасувати Антонюку В. П. доплату за суміщення посад, встановлену наказом від 10 листопада 2016 р. №112-П з 7 вересня 2017 р.
 
   Підстава: заява Антонюка В. П. від 07.09.2017 р.
 
Директор                               Петрик                                       Г. М. Петрик
 
З наказом ознайомлений:      Антонюк                                  В. П. Антонюк

05.09.2017
Всі права захищенні © 2014

Ви отримали цей лист, оскільки підписалися на щотижневу електронну газету «Зарплата&Кадри».