Електронний лист не відображається правильно? Подивитись у браузері

Вітаємо, колего! Бажаємо вдалого робочого тижня!
 
10 жовтня - 16 жовтня 2017 р.
Цитата тижня
«Народ неможливо перемогти: саме народ кращий захисник будь-якої країни, ніяк не військові сили. Наполеон Бонапарт»

 
ПАМ’ЯТКА ТИЖНЯ
 
Не забудьте, що:
 

 

 
10 жовтня, вівторок

 

День працівників стандартизації та метрології України
 

11 жовтня, середа  


Міжнародний день дівчаток
 

12 жовтня, четвер    


Всесвітній день зору

13 жовтня, п'ятниця 


Міжнародний день зменшення небезпеки лих

14 жовтня, субота    


День захисника України 

 

День Українського козацтва

 

Міжнародний день стандартизації

 
15 жовтня, неділя      


День працівників харчової промисловості

 

Всесвітній день миття рук

 

Міжнародний день сільських жінок
 

Міжнародний день білої тростини


16 жовтня, понеділок


Всесвітній день анестезіолога

 

Всесвітній день здoрoвoгo харчування

 

Всесвітній день продовольства

 

День алерголога

 

День Шефа (День Босса)

Анонс тижня
  
   Трапляється, що через різні причини діяльність підприємства може частково або повністю зупинитися. Серед них фінансові труднощі, відсутність замовлень, аварії, стихійні лиха тощо, без усунення яких процес виробництва не може бути продовжено.
   У таких випадках, як правило, запроваджують простій. Про види простою, його документальне оформлення та виплати працівникам у зв’язку з виникненням такої ситуації читайте у статті «Простій на підприємстві: запровадження та оплата», яку надруковано в журналі 
«Кадровик України» № 10/2017,


 
   Відомо, що страховий стаж, який дає право на матеріальне забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням з тимчасової втрати працездатності та впливає на його розмір, визначається за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Але фахівці Фонду соціального страхування вважають, що додатково слід робити «поправку» стажу залежно від того, чи перебувала застрахована особа в трудових відносинах. Чи це справді так, розглянуто на прикладі судового рішення за участю передплатника нашого журналу, що надав матеріали судової справи у статті «Страховий стаж: дані Реєстру чи трудової книжки?», яку надруковано в журналі
«Заработная плата»,  10/2017.


 
   Діяльність будь-якого підприємства з моменту його створення супроводжується значною кількістю кадрових документів, які, звісно ж, потребують і певного обліку. Для цього стануть у нагоді різноманітні книги та журнали реєстрації й контролю, які значно прискорюють пошук того чи іншого документа (а, отже, і кадрову роботу в цілому), а також можуть бути корисними у спірних ситуаціях між роботодавцем і працівником (як додатковий доказ видання (чи своєчасності видання) певного документа).
   Дізнатися, які ж саме книги та журнали реєстрації кадрових документів доцільно вести на підприємстві, а також ознайомитися зі зразками заповнення найпоширеніших з них, ви зможете у статті «Книги та журнали обліку: особливості ведення», яку надруковано в газеті «Консультант Кадровика» № 19 (151)/2017. 
 
   Запрошуємо вас відвідати семінари видавництва "Професійні видання".
ЗМІНИ В СОЦІАЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ. АЦЕНТИ КАДРОВОГО ОБЛІКУ, ПОМИЛОК, ПЕРЕВІРОК І ШТРАФІВ.

   7 листопада, м. Київ

РЕФОРМА СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ: кардинальні зміни в страховому стажі для лікарняних, лікарняні та декретні для ЦПХшників, довідка ОК-7, квота 5 % для малих підприємств. 
КАДРОВИЙ ОБЛІК і ДОКУМЕНТИ в ЕЛЕКТРОННОМУ ВИГЛЯДІ. 
ЛОКАЛЬНІ ДОКУМЕНТИ роботодавця: невідомі факти
Семінар проводить один із найкращих фахівців України — Мойсеєнко Тетяна Ігорівна.
  


 
Семінар-практикум:
   Семінар проводить один з найкращих експертів з трудового права Басмат Лідія Гаврилівнавикладач-практик Університету  «КРОК». Має більш ніж 15-річний досвід роботи на посадах начальника відділу кадрів, директора з управління персоналом. Співпрацює з телеканалом «Надія» як експерт з трудового права та кадрового діловодства.
Вартість участі — 530 грн (без ПДВ) за одного учасника.


 
Практичний вебінар 
20 жовтня 2017 року о 14:30
 
Лектор: МАСТЮГІНА ГАЛИНА ІВАНІВНА — заступник начальника управління контролю та розгляду звернень громадян — начальник відділу з питань призначення пенсій департаменту пенсійного забезпечення.
Вартість участі — 385 грн (без ПДВ) за одного учасника
ВСІ УЧАСНИКИ ОТРИМАЮТЬ ВІДЕОЗАПИС ВЕБІНАРУ ТА РОЗДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ЛЕКТОРА!
Практичний ПОДАРУНОК для кожного учасника від редакції журналу «Кадровик України» — електронна версія спецвипуску «Пенсійне забезпечення: враховуємо зміни».
 
Задайте запитання по темі на електронну адресу
konsult@profpressa.com
НОВИНИ ТИЖНЯ
 

   Доплата  до МЗП за підсумованого обліку робочого часу
 
   В листі від 21.08.2017 р. № 2231/0/101-17 Мінсоцполітики роз’яснило, як проводити доплату до мінімальної заробітної плати працівникам, які працюють за підсумованим обліком робочого часу. Йдеться, зокрема, про врахування оплати часу роботи у вихідні (святкові) дні та надурочних годин.
   Проте нам видається, що відповіді на запитання, яке ставилося, в листі нема. Зарплату слід нараховувати щомісяця, а надурочні оплачуються після закінчення облікового періоду, який може тривати рік.   Оплата роботи вночі та у вихідні за підсумованого обліку робочого часу
 
   В листі від 18.08.2017 р. № 1537/0/102-17 Мінсоцполітики роз’яснило питання оплати праці у нічний час, святкові та вихідні дні за підсумованого обліку робочого часу. Йдеться зокрема, про обчислення годинної ставки.
   В той же час, цей лист дає відповідь на інше запитання — якою є норма робочого часу для працівника, що працює за підсумованого обліку робочого часу.

 
   Ухвалено пенсійну реформу
 
   Як повідомляє  Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України, 03.10.2017 р. Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (проект Закону зареєстровано за № 6614).
   Законодавчим актом передбачається удосконалити солідарну систему пенсійного страхування, звільнити її від невластивих видатків; диференціювати розміри пенсій залежно від набутого страхового стажу та отриманого заробітку; впровадити єдині підходи до обчислення пенсій.

 
 
  Оподаткування матеріальної допомоги на оздоровлення
 
   В індивідуальній податковій консультації (ІПК) від 26.09.2017 р.
№ 2052/6/99-99-13-02-03-15/ІПК ДФСУ роз’яснила, що у разі якщо виплата матеріальної допомоги на оздоровлення передбачена положеннями про оплату праці найманих працівників (колективним договором, галузевою угодою тощо), прийнятими згідно з нормами трудового законодавства, то така матеріальна допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати та включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку в місяці, в якому здійснено її фактичне нарахування. Суми матеріальної допомоги на оздоровлення також є базою нарахування єдиного внеску у місяці, у якому роботодавець нараховує суму відпускних.

 
    Змінено Закон про бух облік
 

   Як повідомляє  Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України, Верховною Радою України 05.10.2017 р. прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (щодо удосконалення деяких положень)».
   Як зазначається у пояснювальній записці до нього, законопроект розроблено з метою приведення норм Закону у відповідність із законодавством Європейського Союзу, зокрема із положеннями Директиви ЄС № 2013/34/ЄС, та удосконалення порядку застосування МСФЗ.
   Закон «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» доповнено новими термінами, запроваджено нову класифікацію підприємств (крім бюджетних установ) — мікропідприємства, малі, середні або великі), викладено в новій редакції принципи бухгалтерського обліку та фінансової звітності, загальні вимоги до фінансової звітності, встановлено вимоги до головних бухгалтерів підприємств, що становлять суспільний інтерес, тощо. Крім того, встановлено, що незначні недоліки в документах, які містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що вони не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про: дату його складання, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.
 
   Оподаткування медоглядів працівників
 
   В індивідуальній податковій консультації від 27.09.2017 р. № 2056/6/99-99-13-02-03-15/ІПК ДФСУ роз’яснила питання  щодо оподаткування доходу, отриманого платником податку як додаткове благо у вигляді витрат роботодавця на обов'язковий профілактичний огляд працівників. Податківці  дійшли висновку, що не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку - працівника витрати роботодавця на обов'язковий попередній (до прийняття на роботу) профілактичний огляд такого платника згідно із Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб" від 06.04.2000 р.№ 1645-III у разі дотримання вимог пп. 165.1.19 ПКУ.

ЗАПИТАННЯ ТИЖНЯ


   Чи має право працівник, прийнятий на роботу в червні поточного року, на отримання щорічної відпустки повної тривалості до настання шестимісячного періоду роботи в перший рік роботи?
 
   Відповідно до ст.10 Закону про відпустки право працівника на щорічну основну відпустку повної тривалості в перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на підприємстві. У разі надання працівникові зазначеної щорічної відпустки до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи її тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу.
   Водночас є категорії осіб, яким за їх бажанням до настання шестимісячного терміну безперервної роботи в перший рік роботи на підприємстві надаються щорічні відпустки повної тривалості. Це, зокрема:
   — жінки — перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінки, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;
   — інваліди;
   — особи віком до 18 років;
   — чоловіки, дружини яких перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами;
   — особи, звільнені після проходження строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби, якщо після звільнення зі служби вони були прийняті на роботу протягом трьох місяців, не враховуючи часу переїзду до місця проживання;
   — сумісники — одночасно з відпусткою за основним місцем роботи;
   — працівники, які успішно навчаються в навчальних закладах та бажають приєднати відпустку до часу складання іспитів, заліків, написання дипломних, курсових, лабораторних та інших робіт, передбачених навчальною програмою;
   — працівники, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічної основної відпустки та не одержали за неї грошової компенсації;
   — працівники, які мають путівку (курсівку) для санаторно-курортного (амбулаторно-курортного) лікування;
   — батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу.
   Якщо працівник належить до зазначених вище осіб, питання надання щорічної відпустки повної тривалості не підлягає сумніву.
   Можливість використання щорічної основної відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи в перший рік роботи на підприємстві надається і «в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором».
   Зауважимо, що на цьому наголошує і Мінсоцполітики в листі від 20.08. 2015 р. № 507/13/133-15: «Оскільки пунктом 11 частини сьомої статті 10 визначено, що щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються, зокрема, й в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором, тому, на нашу думку, працівнику може надаватися зазначена відпустка за умови домовленості сторін».
   Отже, можна дійти висновку, що за домовленістю з роботодавцем та за бажанням працівника щорічна відпустка повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи в перший рік роботи на підприємстві може бути надана. Але це не є обов’язком роботодавця.
 
   На підприємстві працює жінка-інвалід ІІІ групи, яка зараз перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Чи враховувати її під час розрахунку нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів?
 
   Ні. Підпунктом 3.2.2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату України від 28.09.2005 р. № 286, встановлено, що під час обчислення середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу враховуються всі категорії працівників облікового складу, зазначені в пунктах 2.4, 2.5 цієї Інструкції, крім працівників, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку (підп. 2.5.8 і 2.5.9 Інструкції). Облік цих категорій працівників ведеться окремо.
   Отже, у рядку 01 Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів
(ф. № 10-ПІ (річна), затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.02.2007 р. № 42) зазначається середньооблікова кількість штатних працівників за рік без урахування осіб, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю і пологами або для догляду за дитиною.
   В рядку 02 цього ж звіту зазначається середньооблікова кількість штатних працівників за рік, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, також без урахування осіб, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю і пологами або для догляду за дитиною.
   Виходячи із зазначеного, для дотримання нормативу на час відпустки для догляду за дитиною даної працівниці необхідно працевлаштувати інваліда.
ПОРАДА ТИЖНЯ
  Особливості оформлення зведеного розпорядчого документа, якими слід керуватися
 
   На відміну від індивідуальних розпорядчих документів, у тексті яких міститься інформація щодо одного працівника юридичної особи, зміст зведених наказів (розпоряджень) стосується кількох працівників, незалежно від того, під які управлінські дії вони підпадають: чи то прийняття на роботу, чи то звільнення тощо.
   Зведені накази та розпорядження слід оформляти традиційним способом на бланку відповідного виду документа або на загальному бланку юридичної особи.
   У зведених кадрових розпорядчих документах вказують узагальнений заголовок, наприклад: «З кадрових питань», «З персоналу», «З особового складу», «Про рух кадрів».
   Особливістю оформлення зведеного кадрового наказу є відсутність вступної частини (преамбули) тексту та розпорядчого слова «НАКАЗУЮ», а для зведеного кадрового розпорядження ― «ЗОБОВ’ЯЗУЮ».
   Розпорядча частина тексту зазначених видів документів складається з пунктів і підпунктів, які мають бути пронумеровані арабськими цифрами. Кожний пункт починається дієсловом, наприклад: «ПРИЙНЯТИ», «ПЕРЕВЕСТИ», «НАДАТИ», «ЗВІЛЬНИТИ», яке друкують з окремого рядка великими літерами без відступу від межі лівого поля.
    Існує певна послідовність зазначення управлінських дій у зведених розпорядчих документах. Наприклад, у першому пункті варто формулювати управлінську дію про прийняття на роботу (призначення на посаду), у другому ― про переведення (переміщення) на іншу посаду (роботу), в останньому ― про звільнення (припинення трудового договору) (додаток 1).
 
   Щодо виплати грошової компенсації за невикористані дні відпустки
 
   Згідно зі ст. 24 Закону про відпустки грошова компенсація може бути виплачена за невикористані щорічні відпустки та додаткові відпустки працівникам, у яких є діти. При цьому, компенсацію за невикористану щорічну відпустку працівник може отримати як під час звільнення, так і без припинення трудових відносин. А ось додаткові відпустки працівникам, у яких є діти, можна замінити грошовою компенсацією лише при звільненні.
«РЕЦЕПТ» ТИЖНЯ
 
Зразок зведеного наказу з кадрових питань
 
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕЛІСА»
 
НАКАЗ
 
24.05.2017                              м. Кропивницький                        № 102-К
 
Про рух кадрів
 
   1. ПРИЙНЯТИ:
   1.1. ВАСИЛЕНКА Захарія Вікторовича до відділу маркетингу на посаду менеджера з маркетингу з 1 червня 2017 року зі строком випробування три місяці з посадовим окладом 4200 грн на місяць.
 
   Підстава: заява Василенка З. В. від 23.05.2017 р.
 
   1.2. ОСТАПЧУК Олену Володимирівну на посаду юрисконсульта юридичного відділу з 30 травня 2017 року з посадовим окладом згідно зі штатним розписом.
 
   Підстава: заява Остапчук О. В. від 16.05.2017 р.
 
   1.3. ТУПЧІЄНКО Юлію Сергіївну до планово-фінансового відділу на посаду економіста з планування з 1 червня 2017 року з посадовим окладом 4175 грн. на місяць.
 
   Підстави:        1. Заява Тупчієнко Ю. С. від 24.05.2017 р.
                         2. Направлення на роботу від 11.05.2017 р. № 123.
 
   2. ПЕРЕВЕСТИ:
   2.1. ГРАЧЕВСЬКОГО Геннадія Семеновича, менеджера з маркетингу, на посаду начальника відділу маркетингу з 30 травня 2017 року з посадовим окладом згідно зі штатним розписом.
 
   Підстави:        1. Заява Грачевського Г. С. від 24.05.2017 р.
                         2. Подання заступника директора з управління персоналом Волощука І. Л. від 19.05.2017 р.
 
   2.2. ДУМАНЕНКА Андрія Олексійовича, друкаря виробничого відділу, до відділу складського господарства комірником з 1 червня 2017 року з посадовим окладом 3200 грн. на місяць.
 
   Підстава: заява Думаненка А. О. від 23.05.2016.
 
   3. ЗВІЛЬНИТИ:
   3.1. АНТОНЕНКА Ігоря Леонідовича, комірника відділу складського господарства, 31 травня 2016 року за власним бажанням, ст. 38 КЗпП України.
 
   Підстава: заява Антоненка І. Л. від 17.05.2017 р.
 
  3.2. РОЗУМЕНКА Юрія Борисовича, фахівця з охорони праці, 31 травня 2017 року у зв’язку із закінченням дії контракту (п. 2 ст. 36 КЗпП України).
Виплатити Розуменку Ю. Б. відповідно до умов контракту вихідну допомогу в розмірі трьох посадових окладів.
 
   Підстави: Закінчення дії контракту від 02.06.2015 р. № 19.
 
 
Директор                                Лісовський                             І. К. Лісовський
 
 
Візи:
 
З наказом ознайомлені:
 
Антоненко І. Л.                    Антоненко     (30.05.2017)
Василенко З. В                    Василенко      (01.06.2017)
Грачевський Г. С.                 Грачевський   (26.05.2017)
Думаненко А. О.                   Думаненко     (25.05.2017)
Остапчук О. В.                     Остапчук       (31.05.2017)
Розуменко Ю. Б.                  Розуменко      (25.05.2017)
Тупчієнко Ю. С.                    Тупчієнко       (01.06.2017)
 
Всі права захищенні © 2014

Ви отримали цей лист, оскільки підписалися на щотижневу електронну газету «Зарплата&Кадри».