«І що ви мені зробите?»

У листі від 12.12.2016 р. N 1648/0/101-16/28 Мінсоцполітики розглядає питання, як бути, якщо працівник відмовляється ознайомлюватися з відомостями у ф. П-2.

Додамо, що варто це питання обумовити в правилах трудового розпорядку, тоді можна пробувати шукати законні шляхи покарання таких працівників.  

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.12.2016 р. N 1648/0/101-16/28

Департамент заробітної плати та умов праці разом з Державною службою України з питань праці розглянуло звернення <...> щодо порядку ведення суб'єктами господарювання типової форми N П-2 "Особова картка працівника" (далі - типова форма) і в межах компетенції повідомляє.

Типова форма затверджена наказом Держстату та Міноборони від 25.12.2009 р. N 495/656.

Відповідно до п. 2.5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників (далі - Інструкція), затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. N 58 (із змінами), з кожним записом, що заноситься до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний ознайомити працівника під розписку в особистій картці (типова форма N П-2), в якій має повторюватися відповідний запис з трудової книжки (вкладиша).

Стосовно відмови працівника ознайомлюватись під розписку в особистій картці про призначення на роботу, переведення або звільнення повідомляємо, що чинним законодавством не передбачено нормативно-правового акта, що підтверджує дії працівника чи відмову у їх вчиненні, не зафіксованих у письмовій формі.

Разом з тим, на нашу думку, з метою фіксації та підтвердження дій працівника посадовими особами підприємств, установ та організацій можливе складання акта в довільній формі.

Директор Департаменту                                                 О. Товстенко



       

© 2016 Заработная плата