Індексація та «мінімалка»: плани змінилися?

Вчора ми повідомляли, що Мінсоцполітики відкликало свого листа від 13.02.2017 р. № 317/0/101-17/282, у якому йшлося про те, що індексація включається до виплат, які мають враховуватись до заробітної плати при забезпечені її мінімального розміру. І підтримали таке рішення.

В той же час на сайті офіційного видання Державної фіскальної служби України повідомляється, що відкликання вищезазначеного листа викликало обурення, такі дії почали трактувати неправильно, а саме: що індексація не включається до виплат, які мають враховуватися до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

Далі зазначено, що роз’яснення та листи Мінсоцполітики не є нормативно-правовими актами, вони носять рекомендаційно-інформаційний характер, а відкликання листа не вносить змін до чинного законодавства.

Тому, повідомляється на сайті, при забезпеченні мінімального розміру заробітної плати роботодавцям слід керуватися таким.

Частиною другою ст. 3-1 Закону України «Про оплату праці»  визначено вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Такими виплатами є: доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Це означає, резюмуть на сайті офіційного видання ДФСУ, що всі інші складові заробітної плати, які не перелічені вище, у тому числі індексація, мають враховуватися до мінімальної заробітної плати.

 

Р.S. Що ж, раз потрібно керуватися лише ст. 3-1 Закону України «Про оплату праці», то відпускні та лікарняні, середня зарплата за дні виконання громадських обов’язків також не перелічені в списку виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру,.

Як кажуть, «dura lex, sed lex» (закон суворий, але він закон)? Чи як?



       

© 2016 Заработная плата