Компенсація середнього заробітку мобілізованим

Нагадаємо, що у квітні набула чинності постанова КМУ від 12.04.2017 р. № 254, якою було внесено зміни до так званого Порядку виплати компенсації середнього заробітку мобілізованим працівникам, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 р. № 105 (далі — Порядок № 105).

Порядком передбачено компенсацію середнього заробітку громадянам за 2014-2015 рр., які починаючи з:

18 березня 2014 р. були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

8 лютого 2015 р. були прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану;

11 червня 2015 р. були призвані на строкову військову службу, а також призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом;

6 грудня 2015 р. були призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, в тому числі на працівників, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період і які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом і працювали на час призову у фермерських господарствах, сільськогосподарських виробничих кооперативах незалежно від підпорядкування і форми власності та у фізичних осіб - підприємців. Саме ця категорія виявилася обділеною увагою Порядку № 105 в той час.

Якщо підприємство, незважаючи на відсутність фінансування в кінці 2015 р. подавало звіт на компенсацію в той час, то варто зв’язатися і соцзабезом і довідатися про його долю. Можливо, доведеться надіслати їм листа на підтвердження своїх намірів отримати компенсацію, якщо звіт не загубився. Якщо загубився, доведеться звітувати по-новому. Для цього потрібно:

1.      Скласти звіт за формою, встановленою Порядком № 105.

2.      Погодити звіт у військкоматі, який призивав працівника.

3.      Погоджений звіт подати у соцзабез.

Звіт треба подати до 14 липня 2017 р.

Після отримання компенсації можна відкоригувати податкові зобов’язання сторін (ЄСВ, ПДФО і ВЗ). Як це зробити, ми розповімо на прикладах в журналі «Заработная плата» № 6/2017.

Зауважте, що коригувати податкові зобов’язання варто після отримання компенсації, тому радимо поки утриматися від коригувань.        

© 2016 Заработная плата