Право на соціальну відпустку жінки, яка не перебуває в офіційному шлюбі

Запитання: 
Чи може жінка, яка виховує дитину, народжену в цивільному шлюбі, і у свідоцтві про народження якої вказаний батько, отримати соціальну відпустку?
Відповідь: 
Відповідно до ст. 19 Закону про відпустки додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів надається, зокрема, одинокій матері, яка виховує дитину без батька. Відповідно до п. 9 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 р. № 9 одинокою матір’ю, крім інших категорій, вважається жінка, яка не перебуває у шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька або такий запис зроблено зі слів матері. Жінка, про яку йдеться в запитанні, так само не перебуває в офіційному шлюбі, й запис про батька дитини, швидше за все, зроблено з її слів. Отже, щоб мати право на додаткову соціальну відпустку, їй необхідно довести, що вона є одинокою матір’ю. Отже, жінка має надати довідку з органів реєстрації актів цивільного стану про те, що вона не перебуває у шлюбі. Крім того, необхідно підтвердити відсутність участі батька у вихованні дитини, у свідоцтві про народження якої внесені дані про нього. Наприклад, можна надати акт, складений соціально-побутовою комісією, про те, що такий чоловік фактично не проживає з жінкою та її дитиною, не відвідує їх, нічим не допомагає.

       

© 2016 Заработная плата