Тривалість відпустки, якщо зміна припадає на дві суміжні доби

Запитання: 
Якої тривалості надавати працівникові відпустку без збереження заробітної плати, якщо він буде відсутнім на роботі впродовж однієї зміни, що припадає на дві суміжні доби?
Відповідь: 
Відповідно до ст. 58 КЗпП у разі змінних робіт працівники чергуються в змінах рівномірно в порядку, встановленому правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства (далі — ПВТР). На таких роботах, де за умовами виробництва не може бути додержано встановленої для відповідної категорії працівників щоденної або щотижневої тривалості робочого часу, допускається запровадження підсумованого обліку робочого часу (ст. 61 КЗпП). Якщо для певної категорії працівників установлено підсумований облік робочого часу, кількість робочих днів розраховують за графіком роботи працівника цієї категорії, а не підприємства загалом. Нагадаємо, що згідно зі ст. 5 Закону про відпустки тривалість усіх видів відпусток незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях. А тому перехід працівника, який працює із змінним графіком, з однієї зміни в іншу, як правило, може відбуватися через кожний робочий тиждень в години, визначені графіками змінності. У разі потреби не виходити на роботу у зміну, яка починається ввечері, працівник повинен оформити відпустку, та оскільки зміна переходить з одного дня в інший (наступний за календарем), йому необхідно оформити відпустку на два календарних дні. Це зумовлено тим, що відпустки надаються в календарних днях, і згідно з ПВТР працівники повинні дотримуватися режиму робочого дня, встановленого на підприємстві загалом та/або для відповідної категорії працівників з окремим графіком роботи, а отже, з’явитися на роботу до її початку. Під час визначення тривалості відпустки без збереження заробітної плати враховуються всі календарні дні (в т. ч. святкові та неробочі). Інформацію про відпустки в табелі обліку використання робочого часу ф. № П-5 вносять на підставі наказу, в якому зазначають дати початку та закінчення відпустки. Усі дні (у т. ч. за наявності святкових та неробочих) відпустки без збереження заробітної плати в табелі позначають буквеним кодом «НА» — відпустка без збереження зарплати за згодою сторін. Якщо у працівника за графіком роботи наступний день буде вихідним, то в табелі обліку робочого часу слід зазначати, наприклад, додаткову позначку «ВХ» (вихідний день) або залишати клітинку порожньою.

       

© 2016 Заработная плата