ЄСВ за договорами ЦПХ не «дотягується»

 

Зверніть увагу на нову редакцію ст. 8 Закону про ЄСВ, яка не тільки визначає розмір ЄСВ та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, а й порядок справляння ЄСВ, якщо база нарахування менше мінімальної зарплати.

З 01.01.2016 р. частину п'яту ст. 8 Закону про ЄСВ викладено в новій редакції. Встановлено, що у разі якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ (з 01.01.2016 р., нагадаємо, ставка ЄСВ єдина для всіх страхувальників — 22 %, крім як до зарплати інвалідів на визначених умовах). При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄСВ, встановлена цією частиною (22 %), застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

До внесення змін, тобто до 01.01.2016 р. частиною п'ятою ст. 8 Закону про ЄСВ було встановлено, що у разі якщо база нарахування ЄСВ (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника. При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄСВ, встановлена цією частиною (22 %), застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Як бачите, з 01.01.2016 р. на винагороди за цивільно-правовими договорами поширюється правило про «дотяжку» — база нарахування ЄСВ за договорами ЦПХ також має бути не менше мінімальної заробітної плати. Але судячи із відповіді ДФСУ в Базі знань, ЄСВ нараховується на фактичну суму винагороди за договорами ЦПХ незалежно від розміру.       

© 2016 Заработная плата