Обчислення середньооблікової кількості штатних працівників

У листі від 03.01.2019 р. № 15.2-20/7Пі-19 Держстат роз’яснює, як обчислити середньооблікову кількість штатних працівників приватному підприємцеві, який пропрацював неповний рік.

 

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.01.2019 р. N 15.2-20/7Пі-19

На запит [...] Державна служба статистики надає роз'яснення з питання методології обчислення статистичного показника середньооблікової кількості штатних працівників.

Розрахунок зазначеного показника здійснюється відповідно до чинної Інструкції зі статистики кількості працівників (зі змінами) (далі - Інструкція), затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 N 286. Дія Інструкції поширюється на всіх юридичних осіб, а також на фізичних осіб - підприємців (далі - ФОП), які використовують найману працю.

Згідно з пунктом 3.2.6 Інструкції підприємство, що працювало неповний рік (сезонний характер виробництва або створення після січня, за винятком тих підприємств, які вимушено зупиняли виробництво з ініціативи адміністрації), середньооблікову кількість штатних працівників за рік визначає шляхом підсумовування зазначеної кількості працівників за всі місяці роботи підприємства і ділення одержаної суми на 12.

Тобто, незважаючи на те, що ФОП зареєструвався у березні 2018 року, для розрахунку середньооблікової кількості штатних працівників за період з початку року, а саме за січень - грудень (рік), використовується вищезазначений підхід.

Відповідно до проведених розрахунків на основі інформації, наданої у запиті, середньооблікова кількість штатних працівників ФОП за 2018 рік становить 4 особи.

 

Заступник Голови                                                                           І. Жук

        

© 2016 Заработная плата