Перевіряючих можна притягти до відповідальності за завдану шкоду

Законом України  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 № 2245-VIII з 01.01.2018 р. внесено зміни в 21.3 ПКУ та доповнено його новим п. 21.4.

Встановлено, що шкода, завдана платнику податків неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи контролюючого органу, відшкодовується за рахунок коштів державного бюджету, передбачених для фінансування цього органу, незалежно від вини цієї особи. Але відтепер посадова або службова особа контролюючого органу несе перед державою відповідальність в порядку регресу в розмірі виплаченого з бюджету відшкодування через неправомірні рішення, дії чи бездіяльність цієї посадової (службової) особи.

Це означає, що якщо, наприклад, податковий інспектор в ході перевірки «придумає» якесь порушення, за яке платника буде притягнуто до відповідальності, а платник доведе, що йому завдано через це збитків, то держава покриє ці збитки, а потім, в порядку регресу, стягне їх суму з податкового інспектора.        

© 2016 Заработная плата