Проходження медогляду водіями

Дежпраці у листі від 12.11.2018 р. N 9015/4/4.5-ДП-18 надало роз’яснення стосовно проходження водіями підприємств, установ та організацій певних видів медичних оглядів

 

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 12.11.2018 р. N 9015/4/4.5-ДП-18

Департамент з питань праці Державної служби України з питань праці (далі - департамент Держпраці) в межах компетенції розглянув лист [...] стосовно проходження водіями підприємств, установ та організацій певних видів медичних оглядів та повідомляє.

Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів затверджене спільним наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства внутрішніх справ України від 31 січня 2013 р. N 65/80, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2013 р. за N 308/22840 (далі - Положення). Положенням врегульовано законодавчі вимоги, що визначені статтями 45, 46 Закону України "Про дорожній рух".

Таким чином, Положення врегульовує деякі законодавчі вимоги безпеки дорожнього руху, що стосуються медичних оглядів водіїв (кандидатів у водії).

Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21 травня 2007 р. N 246 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 липня 2007 р. за N 846/14113 (далі - Порядок медоглядів працівників певних категорій).

Порядок медоглядів працівників певних категорій розроблений на виконання вимог статті 17 Закону України "Про охорону праці".

Слід зазначити, що пункт 2.14 Порядку медоглядів працівників певних категорій стосується працівників транспортних засобів, що зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, з урахуванням специфіки діяльності, шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу.

Враховуючи вищевикладене, роботодавець зобов'язаний за свої кошти організувати медогляд для працівників транспортних засобів, що зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, з урахуванням специфіки діяльності, шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу.

Звертаємо увагу, що листи департаменту Держпраці не є нормативно-правовими актами, та носять інформаційний, рекомендаційних характер.

 

Директор

І. Дегнера

 

 

        

© 2016 Заработная плата