Зарахування до страхового стажу для призначення пенсії періоду військової служби мобілізованими — ПФУ

ПФУ у листі від 2 травня 2018 р. № 15202/02-72 розглянув питання щодо порядку внесення запису до трудової книжки працівника, якого призвали на військову службу під час мобілізації на особливий період, та підстави для зарахування до страхового стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, періоду військової служби під час мобілізації на особливий період.

Для призначення пенсії органи ПФУ обчислюють страховий стаж відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якою передбачено, що страховий стаж за період з 1 січня 2004 р. обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Якщо за період з 1 липня 2000 р. до 31 грудня 2016 р. у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування немає відомостей, необхідних для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового та начальницького складу відповідно до цього Закону, страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків (абзац другий частини другої ст.24 Закону № 1058).

Протягом п’яти років із дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (чинний з 11 жовтня 2017 р.) військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, відповідно до законодавства, до Пенсійного фонду подаються, якщо їх немає, персоніфіковані відомості про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 1 липня 2000 р. до 31 грудня 2016 р., необхідні для призначення пенсії військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового та начальницького складу, поліцейським, у порядку, встановленому КМУ (п. 3 розділу XV Закону № 1058).

Джерело: Відділ кадрів 24       

© 2016 Заработная плата