Выплаты, которые корректируются на коэффициент повышения

РОЗ’ЯСНЮЮТЬ фахівці Мінсоцполітики

В розрахунковому періоді було підвищено посадові оклади всім працівникам підприємства. В цьому періоді до підвищення виплачено:
• середній заробіток за час відрядження;
• середній заробіток за час додаткової навчальної відпустки;
• допомогу по тимчасовій непраце­здатності.
Чи потрібно такі виплати коригува­ти на коефіцієнт підвищення посадових окладів під час розрахунку середньої заробітної пла­ти для оплати часу щорічної відпуски?

На запитання відповідає Неля СИНЬКО, начальник відділу Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України

Пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 (далі — Порядок № 100), передбачено, що у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за період часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.
Згідно з п. 3 Порядку № 100 при обчисленні середньої заробітної плати для оплати за час щорічної відпустки, крім основної заробітної плати, доплат, надбавок, премій та винагород, до фактичного заробітку включаються виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов’язків, службового відрядження тощо), та допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.
Таким чином, середній заробіток, виплачений працівникові за час відрядження, середній заробіток, виплачений працівникові за час додаткової навчальної відпустки, та допомога по тимчасовій непрацездатності включаються до виплат, що враховуються під час обчислення середньої заробітної плати для оплати за час щорічної відпустки, а отже мають коригуватися на коефіцієнт підвищення посадових окладів за період часу до підвищення.

       

© 2012 Заработная плата