Оплата тимчасової непрацездатності під час виконання громадських робіт

Запитання: 
Тимчасовий працівник, прийнятий на час виконання громадських робіт, захворів. Після одужання він надав листок непрацездатності. Чи оплачується тимчасова непрацездатність під час виконання таких робіт та хто має її оплатити?
Відповідь: 
Частиною першою ст. 31 Закону про зайнятість громадські роботи визначено як вид суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються з метою додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб. джерел. Фінансування спрямовується, зокрема, на оплату основної та додаткової зарплати, оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності в межах дії строкового трудового договору, оплату проїзду до місця роботи та у зворотному напрямку, оплату медичного огляду тощо. Питання, хто саме фінансує організацію громадських робіт, залежить від категорії особи, що бере участь у виконанні таких робіт. Так, якщо до громадських робіт залучено безробітного або працівника, який втратив частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення до 50 % нормальної тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції, то фінансування здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів або коштів Фонду соціального страхування. Фінансування організації інших робіт тимчасового характеру здійснюється за рахунок коштів роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел. Відзначимо також, що період участі в оплачуваних громадських роботах для осіб, зареєстрованих як такі, що є безробітними і шукають роботу, зараховується до страхового стажу для оплати листків непрацездатності для таких страхових випадків (п. 13 Порядку № 175). З особами, які беруть участь у виконанні громадських робіт, укладаються строкові трудові договори (частина четверта ст. 31 Закону про зайнятість), а також на них поширюються державні соціальні гарантії, передбачені, зокрема, законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування (частина п’ята ст. 31 Закону про зайнятість). Отже, тимчасовий працівник, який бере участь у виконанні громадських оплачуваних робіт, на загальних підставах має право на оплату за листком непрацездатності. Але роботодавець, який працевлаштовує такого працівника, не завжди несе витрати на оплату його тимчасової непрацездатності під час виконання громадських робіт. Відповідно до п. 10 Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового та іншого характеру, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2013 р. № 175 (далі — Порядок № 175), фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших не заборонених законодавством

       

© 2016 Заработная плата