ПРЯМА ЛІНІЯ


Кваліфіковані консультанти оперативно відповідають на запитання передплатників щодо оплати й організації праці, нарахування та оподаткування виплат працiвникам. Телефон прямої лінії — у журналі «Заработная плата». Для отримання відповіді на запитання необхідно назвати консультанту пароль, вказаний у журналі.

Запитання-відповіді прямої телефонної лінії за темами:

Працівниці, яка перебувала у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, після її закінчення було надано щорічну відпустку тривалістю 24 календарних дні. Проте в неї ще залишилася невикористана щорічна відпустка за декілька років. Для отримання коштів працівниця має намір звільнитися та знову працевлаштуватися на підприємство, з якого звільняється. Оскільки після відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами зазвичай надається відпустка для догляду за дитиною, працівниця бажає одразу її оформити. Чи можна і чи не буде помилкою її оформлення з першого дня?
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та ст. 179 КЗпП на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами. Згідно з цим документом, яким є листок...
Працівника прийнято на постійну роботу на госпрозрахункове підприємство 16.01.2019 р. з посадовим окладом 5250,00 грн. З 18.01.2019 р. по 01.02.2019 р. (15 к. днів) він хворів, що підтверджено наданим листком непрацездатності. Згідно з довідкою за ф. ОК-9 його загальний страховий стаж становить 12 років, але протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку в працівника немає повних шести відпрацьованих місяців. Як правильно розрахувати суму допомоги по тимчасовій непрацездатності?
У зазначеній ситуації страховий випадок настав протягом першого місяця роботи. Тому згідно з п. 27 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого...
Працівника підприємства направлено у відрядження до Турецької Республіки на 5 к. днів (з 21.01.2019 р. по 25.01.2019 р.). У період відрядження він раптово захворів і був госпіталізований для проведення хірургічного втручання. На стаціонарному лікуванні в турецькому госпіталі працівник перебував 7 к. днів (з 22.01.2019 р. по 28.01.2019 р.). Як підприємству оплатити працівникові дні непрацездатності? Чи потрібно сплачувати добові за цей час, а також відшкодовувати вартість страхового поліса?
Порядок підтвердження тимчасової непрацездатності працівника під час його перебування за межами України визначений п. 1.12 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я...
Працівник працює за вахтовим методом 15 діб на місяць (з 1 до 15 числа, з дотриманням місячної норми годин). Під час роботи впродовж 15 діб він відпрацьовує місячну норму годин й одержує заробітну плату в повному обсязі. Під час виходу на роботу після вихідних днів, які припали на період з 16 по 31 січня 2019 р., працівник надав листок непрацездатності, оформлений з 21 по 29 січня 2019 р. Чи виплачувати допомогу по тимчасовій непрацездатності, зважаючи на те що працівнику за відпрацьований час буде нараховано зарплату в повному обсязі?
Насамперед, відзначимо, що це питання не можна назвати випадковим, оскільки в частині першій ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) зазначено, що допомога по тимчасовій...

       

© 2016 Заработная плата